شیر برقی کواکسیال(Solenoid coaxial)

شیر های برقی مخصوص که به صورت پالسی عمل میکنند و در غبارگیرهای کیسه ای Bag filters – جت پالس کاربرد دارند در این جا معرفی گردیده است .این نوع غبارگیرها جهت جذب و جمع آوری ذرات گرد و غبار معلق در هوا تا حدود یک میکرون استفاده میگردند که این ذرات توسط دستگاه مکنده مناسب و قوی جذب سیستم Bag Filters شده و سپس بوسیله فیلترهای کیسه ای جمع آوری می گردد. 

 

شیر برقی
این نوع سیستم در صنایع گوناگون از قبیل سیمان، گچ، آهک، چوب، آسفالت، فولاد، قند، و نساجی و بطور کلی در صنایعی که به نحوی با ذرات گرد و غبار روبرو است کاربرد موثر و چشمگیری دارند. این سیستم از اجزاء زیر تشکیل شده است:

شیرهای برقی غبارگیر
شیرهای پالسی فشاری نسبتا شدید برای پاک کردن فیلتر به وسیلۀ هوای فشرده ایجاد میکنند که بدین منظور این ولوها به صورتی طراحی گردیده اند که علی رغم باز و بسته شدن سریع بتوانند فلوی زیادی را از خود عبور دهند و زمان و مقدار فلوی مصرفی هوا را نیز کاهش دهند .

سیستم کنترل شیرهای برقی غبار گیر
معمولا یک واحد کنترل کننده الکترونیکی و یا پنوماتکی وظیفه باز و بسته کردن سریع و متوالی شیرها را به عهده دارند که در بعضی برندهای به سکونسر نیز شناخته میشوند و با دقت زمان و زمانبندی باز و بسته شدن شیرهای برقی را به عهده دارند .

تنظیم کننده اختلاف فشار
این رگولاتورهای با توجه به اختلاف فشار دو سر تمیز و غبار آلود فیلتر شروع به تمیز کردن فیلترها میکنند .

رگولاتور اختلاف فشار

این رگولاتور با مقایسه اختلاف فشار بین هوای غبار آلود و تمیز در دو طرف فیلتر اطلاعات لازم برای شروع زمان تمیز کردن را میدهند .زمانی که فشار فیلتر به مقدار حدی بالایی که تنظیم شده است میرسد ، رگولاتور از طریق کنترلر سیستم باعث تحریک شیرهای غبار گیر میشود . بعد از رسیدن به فشار حدی پائین فرآیند تمیز کردن متوقف میگردد . از طریق چنین کنترلی عمر فیلتر و شیرهای غبار گیر بیشتر میگردد و در حقیقت به میزان قابل توجهی از مصرف هوا و انرژی صرفه جوئی میشود .

برای دریافت قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۸۸۳۰۹۲۷۳

۰۲۱-۸۸۳۰۹۸۰۸

پست‎های مرتبط:

فلومتر(flow meter)

فلو متر یا دبی سنج وسیله ایست که حجم مواد...

شیر برقی برهما

شیر برقی با عملکرد مستقیم

direct acting Solenoid Valve                                  شیر برقی با عملکرد مستقیم...

شیر برقی با اختلاف فشار صفر

شیر برقی Forced Lifting یا با اختلاف فشار صفر با...

Theme Settings

Theme Settings

Theme Settings

Theme Settings

Theme Settings

Theme Settings